Volejbalový zápas o krchlebské pouti v roce 2003

Volejbalový zápas mezi "Nad 50" a "Pod 50"
Sázka vznikla krátce po té, co se nám jako nováčkovi podařilo vyhrát Amatérskou volejbalovou ligu Chodska.
Kdo je vlastně lepší? Ti staříci, kteří někdy "za mlada" volejbal hráli, nebo Ti mladící, co sice volejbal nikdy nehráli, ale zase mají sílu chuť a elán? Co jiného může rozhodnout nekonečný slovní souboj u sklenice piva než skutečný zápas.
Pravidla se stanovila jednoduše. Všichni Nad 50 let budou tvořit jedno mužstvo a všichni pod 50 let budou tvořit druhé mužstvo.
Termín: krchlebská pouť 2003.
Stalo se. Cenou pro vítěze byl sud plzeňské dvanáctky.
A tak se v sobotu před poutí nastoupilo.
První set plný nervozity a očekávání. Mladíci už prohrávali 17:10, když přišla série chyb na příjmu podání u staříků a mladá krev dokázala set vyhrát.
Zatímco staré páky prohra prvního setu posílila, mladíky naopak zřejmě vysílila.
Ve druhém ani ve třetím a nakonec ani ve čtvrtém setu v pořadí (hrálo se na tři vítězné) se nepodařilo mladým najít účinnou zbraň na chytře a přesně zahrávané smeče důchodců. Naopak mladíci kazili co se dalo a tak konečný výsledek 3:1 na sety pro staré páky nebyl už velkým překvapením.
Sud už se v té době pomalu dopíjel a k "ústům" přišly na řadu i pověstné "vítězné doutníky".
Nejvíc si prohru "vyžral" Miloš Vakeš, kterého jen rok dělil od mužstva nadpadesátníků. Doutníkový dým, který mu všichni blaženě foukali do obličeje jakoby říkal: "takhle chutná vítězství, vole".
Nutno podotknout, že bylo zasloužené a znovu se ukázalo, že se mladíci musí ještě hodně učit.

Nastoupili jako staříci...
...a ze země se to zvedali těžce
Tihle taky nastoupili za mlaďasy
Jeden "kouř" je za 50 tréninků
No řekli byste, že vyhrajou?
Iveta podávala dokonce horem, málo platný...
A takhle chutná vítězství
Pivo a buřty - koření sportovních zápasů nejen pro diváky
O Ten se hrálo a Ten se také vypil
Tak takhle "staříci" nastoupili

Pouťový miniturnaj ve volejbale
Vzápětí po zápase starých a mladých Krchlebáků začal pouťový miniturnaj, kterého se zúčastnili mužstva Osvračína, Ježova, Holýšova a Krchleb. Na všech krchlebských hráčích už byla znát nejen únava, ale i vypitá dvanáctistupňová piva. Krchleby v turnaji skončily zaslouženě poslední. Zvítězilo mužstvo Ježova, druhý byl Osvračín a třetí Holýšov. Obří koláče věnované našim spoluhráčem Zdeňkem Konopíkem ml. ale dostala všechna mužstva, takže i Krchlebáci mohli ochutnat jak jsou dobré. Snad ani nevadilo, že v průběhu turnaje přišla děšťová přeháňka, míč byl těžký a povrch kluzký. Večerní zábava už byla jen tečkou za volejbalovou sobotou v Krchlebech.

Mužstvo Holýšova
Mužstvo Osvračína
Mužstvo Ježova
Deštník byl potřeba jak na slunce tak na vodu

Fotbalový zápas mezi výběrem Městského úřadu ve Staňkově a výběrem Krchleb.
V neděli o pouti za krásného slunečního počasí proti sobě nastoupila tato dvě mužstva k exibičnímu utkání, ve kterém nešlo o body, ale určitě o sportovní prestiž.
Zápas byl vyrovnaný, ale šťastně vstřelený gól nakonec znamenal vítězství Krchlebáků.
Zde si můžete přečíst názor a zhodnocení kapitána mužstva a starosty Staňkova, který mi poslal e-mail:

Chtěl bych poděkovat za obrázek z pouťového fotbalu. Už zdobí na čestném místě moji kancelář.
Jak jsem již říkal na schůzi v Krchlebech po fotbale a v novinách, bylo to super, jen ta naše fyzička nic moc. Ale zaplať pánbůh, jste nám jich nenasypali jako minulý rok hercům. Všichni od nás, sportovci i nesportovci, přežili zápas víceméně bez úhony, akorát ještě týden po fotbale jsem viděl aktéry tohoto mače, jak se belhají po Staňkově a stěžují si na bolesti v nohou, které se musely občas i rozběhnout.
Kapitolou sám o sobě byl golman, který nejenže stačil (až na jednu) likvidovat Vaše bleskurychlé akce, ale stihnul přitom i vypít nějakou tu dvanáctku a věnovat se přítomné drobotině.
Po zápase, ti z nás kterým nestačilo vlídné podnebí na hřišti a přemístili se do hospody, pak již Vašim nedali údajně žádnou šanci a tam vyhráli na plné čáře. Teď musíme začít trošku trénovat, abychom hřiště příště přeběhli, alespoň jednou tam a zpátky a za rok se těšíme na odvetu.
Starosta

Co dodat nakonec?
Snad jen to, že příští rok na pouť už jsou zase plánované další souboje a turnaje. Přijďte se podívat, bude určitě prča.