Star(Š)krchlebský samet - FC Pražský nářez A.C.
3:2
Hráno 29.6.2003, od 14.00 hodin v Krchlebech

Sestava FC Pražský nářez:
Tomáš Kouba, David Ondříček, Jan Čechtický, Ondřej Vetchý, David Novotný, Ivan Trojan, Michal Dlouhý, Lukáš Hlavica, Kamil Halbich, Jaroslav Petrbek, Jaroslav Odložilík, Alexandr Svita, Marek Brych, Jan Padevět, Milan Stránský, Karel Tománek, Lukáš Novotný, dále byl přítomen Marek Taclík, Ondřej Kepka, Robert Jašköw, Tomáš Pavelka, Klára Pollertová - Trojanová a mnoho dalších

Sestava StarŠkrchlebský samet
Vacík, Prokop, Cenefels, Dostálík, Stauber Petr, Pivoňka, Opolzer, Stahl, Sekereš, Doležal Miroslav, Luboš Liška Fox, Fráňa, Lojza Wendl, Morkes Zdeněk, fait Petr, Machášek junior, Roth Patrik a Jarda Šimandl.


Zápas začal něco málo po druhé hodině před více jak 300 diváky. Z herců a z ostatních divadelních i filmových osobností nepřijel pouze Trenér týmu Alois Švehlík, který točil film. Dokonce jsem měl pocit, že je tady i jeden navíc "JARÝ". Ivana Trojana nikdo jinak neoslovil (jó seriály děla svý). Kluci z Prahy, kteří se poctivě rozcvičovali už půl hodiny před začátkem utkání do zápasu, vlítli s nadšením. Bylo jasně vidět, že tentokrát chtějí vyhrát.
Majitel týmu Ivan Trojan ale zapomněl na důležitou věc - cílové prémie. A to se pochopitelně může vždycky vymstít.
O pár minut později dorazil i Ondřej Vetchý, který se okamžitě převlékl do dresu a už poskakoval u lajny na střídačce. Bylo vidět, že do hry chce zasáhnout co nejdříve. Ale musel si počkat. Hráči Pražského nářezu makali naplno.
Také Michal Dlouhý, který minulý rok "dělal jako že chytá" letos bojoval jak o život. Výkon co kluci podávali nebyl vůbec špatný, naopak všichni hodnotili vysokou úroveň "koukání". Nicméně gól pořád nikde.
Akce střídala akci a najednou z ničeho nic dali Krchleby gól. Pražskému nářezu se podařilo sice vyrovnat, ale radost netrvala dlouho a už to bylo 2:1 pro StarŠkrchlebský samet.
Po dalších deseti minutách, kdy už do konce první půle zbývalo pár minut "herci" opět vyrovnali.
Rozhodčí Mestl krátce na to fouknul "půli".

Během pauzy bylo v kabině hostů rušno.
Ivan Trojan převzal trenérské žezlo a rozdával pokyny svým spoluhráčům.
A Ivan Řezáč pořád nevypisoval ony "cílové prémie".

StarŠkrchlebský samet vystřídal celkem 9 lidí. Do hry mimo mé maličkosti nastoupil například Jarda Šimandl (ten fotbal nehrál už 20 let), do branky Láďa Prokop (viděl jsem ho chytat naposled v roce "1945") , do zálohy Jirka Rott, (tomu je zase víc jak 50).

Pražský nářez vycítil brzy po začátku druhé půle svou šanci a usadil se na naší polovině.
Bohužel k jejich škodě, návyky z malé kopané, kterou každou neděli na umělém trávníku v Praze hrají, jim byly na velkém hřišti ke škodě.
Klasika - žádná střelba, hodně kliček a tahat míč až do "bedny". Přiznám se, že já osobně jsem se soustředil spíše na remízu.
Ale to by tady nesměl být Lojza Wendl.
Při jednom ojedinělém útoku udělal tři kličky a když výborný brankář Pražského nářezu Tomáš Kouba proti němu vystartoval, udělal chladnokrevně kličku k lajně a zavěsil třetí gól Krchlebáků.

Poté hra přitvrdila. Přece jenom motivace a poznámka v článku Domažlického deníku, který vyšel před zápasem, (o tom, že trenér StarŠkrchlebského sametu Láďa Doležal postaví letos to nejslabší co má) kluky z Pražského nářezu nenechávala klidnými.
Pak ale přišel okamžik, který nastat neměl.
Při jednom útoku si Ondřej Vetchý pohrával na velkém vápně s míčem.
Když mu ho Patrik Rott bral a chystal se míč odkopnout, Ondra tomu chtěl pochopitelně zabránit a před nohu mu předstrčil svoji nohu.
Byl jsem asi 10m od místa srážky a tak jsem mohl slyšel nějaké křupnutí. Stalo se asi to, že Patrik nakopl kromě míče také nohu Ondřeje Vetchého a noha, protože neměl Ondra stabilitu se podivně zvrátila.
Ondřej Vetchý jen odevzdaně pronesl: "Kluci, to do toho musíte tak jít?" A pak už sám nevstal.

Ondrovi Vetchému vyskočilo a zase sice zaskočilo koleno, ale jak se později ukázalo nejenže prasknul meniskus, nevydržely to ani křížové vazy.
Vzpomínám si, že když Ondru odnášeli ze hřiště, někdo ze spoluhráčů pronesl: " Ty vole tak se aspoň nesměj!".
Trošku se mi v tu chvíli ulevilo, jelikož herci jsou prostě herci a já měl ten moment pocit, že to Ondra hraje za chvíli bude zase předvádět finesy na hřišti.
Bohužel opak byl pravdou. Ondřej Vetchý měl mít od července prázdniny, natáčení filmu se mu naštěstí odsunulo až na podzim, takže snad do té doby bude v pořádku.
Všichni mu samozřejmě přejeme brzké uzdravení.

Zápas pokračoval, ale na výsledku se již nic nezměnilo.
Konečný výsledek 3:2 pro StarŠ Krchlebský samet, musel být pro soupeře k naštvání, protože na vítězství rozhodně měli.

Po zápase byl pochopitelně "posez" u hřiště, "pojez" pečeného masa a "pokec" u sklenice piva.
Během hovoru také zazněla myšlenka sehrát napřesrok zápasy 2. Jeden na velkém hřiště a jeden na hřišti "malém" takže malou kopanou a tedy to v čem jsou kluci údajně bez konkurence.

A kdo vyhrál asi 1 600 Kč, které se vybraly na sázkách v "Petrmichlově sázkové kanceláři"?
Michal Dlouhý a Jaroslav Šimandl.
Bylo jim přáno, jen mám dojem, že oslava vítězství je stála víc, než kolik výhra dělala.
A to už je také pomalu tradice …

Na druhý den byl ještě domluvený zápas v nohejbale, ale Krchlebáci na rozdíl od "herců" byli absolutně vyřízeni nejen ze zápasu, ale i z večerní pofotbalové "diskuse".
Odpoledne na terase před hospodou jsem si pak musel vyslechnout několik poznámek typu: "Kdo zaplatí ten prohraný sud?" a tak podobně. "Krchlebácí" tedy druhý den prohráli.

Sestava Krchlebáků na první poločas
Michal Dlouhý (druhý zprava) si masíroval koleno už před zápasem"
Marek Taclík, Kamil Halbich a Petrmichlova sázková kancelář
Fandové Pražského nářezu a taky lidi z "branže"
Klára Pollertová - Trojanová (první zleva)
a s pivem stojící Robert Jašköw (mimo jiné hraje v nových dílech Nemocnice...)
Michal Dlouhý běhá - nedoplňuje
Michal Dlouhý neběhá - doplňuje poprvé
Michal Dlouhý neběhá - doplňuje podruhé
Představovačka "muší bejt"
Ivan Trojan - kapitán a hrající zastupující trenér
Ivan Řezáč bohužel zapomněl na cílové prémie utíkal na pivo
Bylo horko a tak se holt pivo muší pít
Petr Vacík dostal letos 2 góly. Láďa Prokop vychytal nulu.
Ať Ivan cvičil jak chtěl, Pražský nářez stejně nakonec prohrálzpět na "co bylo"